Eşimin psikolojik desteğe ihtiyacı var !!!

Eşinizin sıkıntıları olduğunu ve psikolojik desteğe ihtiyacı olduğunu düşünüyorsunuz ama ona nasıl yaklaşmanız gerektiğini bilmiyor musunuz?
Eşinize onun ruhsal sağlığına yönelik endişelerinizi ifade edin, onu dikkatlice iyice dinleyin. Yardım almasını sağlamak için ailesinden sevdiği ve sözüne güvendiği biri veya güvendiği bir arkadaşı ile onu tedaviye başlaması için teşvik edin. Eğer isterse ona destek olmak için terapi seanslarına eşlik edebileceğinizi ona bildirin. Eşinizin bireysel terapiye mi ihtiyacı var yoksa birlikte çift terapisine mi gitmeniz gerekiyor buna karar verin. Eğer eşiniz depresyon, kaygı, travma sonrası stres veya bireysel terapiden fayda görebileceği başka bir sıkıntıdan (iş stresi vb) geçiyorsa bireysel terapiden fayda görecektir. Eğer sıkıntınız çift olarak iletişim kuramama, cinsellik veya yakınlaşma ile ilgili ise çift terapisi eşiniz ve sizin için daha uygun olacaktır.

Hakkında

Huriye Çevik 1989 yılında İstanbul’da doğdu. Fevziye Mektepleri Vakfı Özel Işık Lisesi’nden 2007 yılında mezun oldu ve İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümünü %100 burslu olarak kazandı. Psikoloji bölümü ile çift ana dal yaptı. İşletme bölümünü birinci olarak... devamını oku

İletişim Bilgilerimiz
  • Adres:Şenlikköy Mahallesi Derya Sokak No:20 Daire 7 Florya / Bakırköy
  • Tel:0212 573 87 19
  • Gsm:0534 820 35 95
  • bilgi@huriyecevik.com.tr
Sosyal Medya
Call Now Button