Hakkında

Huriye Çevik 1989 yılında İstanbul’da doğdu. Fevziye Mektepleri Vakfı Özel Işık Lisesi’nden 2007 yılında mezun oldu ve İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümünü %100 burslu olarak kazandı. Psikoloji bölümü ile çift ana dal yaptı. İşletme bölümünü birinci olarak, psikoloji bölümünü yüksek onur derecesi ile tamamladı.Lisans eğitimi sırasında Liverpool Üniversite’sinde bir yaz dönemi eğitim gördü. Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ve özel bir kurumda klinik gözlem stajlarını tamamladı. Istanbul Twin Study adlı Tübitak Projesi’nde gönüllü öğrenci olarak görev aldı. Yrd. Doç. Dr İdil Işık tarafından yürütülen Picture Based Value Scale for Children’ın Türkiye adaptasyonu çalışma grubunda yer aldı.

Lisans eğitiminin ardından 2012 yılında Okan Üniversitesi Klinik odaklı Psikoloji (Yetişkin-Bilişsel Davranışçı Terapi Odaklı) Yüksek Lisans Programı’na kabul edildi. Yüksek lisans eğitimi sırasında Bakırköy Prof Dr Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde staj gördü. Yüksek Lisans eğitimi sürecinde 1 yıl Dr. Emel Stroup tarafından süpervizyon aldı ve Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Biriminde yetişkinlerle bireysel psikoterapi seansları yaptı. Yüksek lisans öğrenimini Yrd. Doç. Dr. Selma Arıkan danışmanlığında Sosyal Kaygı Bozukluğu olan Bireylerde İnternet Kullanımının Sosyal İhtiyaçları Karşılamadaki Rolü konulu proje ile tamamladı. Okan Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını Yrd Doç Dr Zekeriya Kökrek danışmanlığında Monomaninin Kavramsal Açıdan İncelenmesi ve Güncel Psikopatoloji Sınıflandırmasıyla İlişkisi konulu proje ile tamamladı. İstanbul Rumeli Üniversitesi Klinik Psikoloji doktora programında öğrenimine devam etmektedir.

2014- 2017 yılları arasında özel bir vakıf bünyesinde ve kendi kliniğinde aylık psikoloji ile ilgili bilgilendirici seminerler verdi. Yüksek lisanstan mezun olduktan sonra bir danışmanlık merkezinde psikoterapist olarak çalıştı, çift ve aile terapileri uyguladı. Ardından bireysel terapi çalışmalarına serbest olarak devam etti. 2016-2017 eğitim yılında Özel Tatlı Huzur Anaokulu’nda kurum psikoloğu olarak görev aldı. Ekim 2016’da başlayıp Mayıs 2017 de sonlanan Yrd. Doç. Dr. Neslihan Arıcı tarafından yürütülen 15 Temmuz KADEP (Kadınları Destekleme Projesi) Projesinde yer aldı. KADEP kapsamında 15 Temmuz’da eşleri gazi olan hanımlara psikososyal destek sağlamak için düzenlenen grup çalışmasında grup terapisti olarak görev aldı. Mart 2017- Temmuz 2019 tarihleri arasında İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi PDR biriminde kısmi zamanlı klinik psikolog olarak görev aldı.

Ekim 2016’dan bu yana Bakırköy ilçesi Florya semtindeki özel kliniğinde terapi uygulamalarına devam etmektedir.

EFTA- TIC (European Family Therapy Association- Training Institute Chamber) tarafından sertifikalandırılan İstanbul Aile ve Çift Terapileri Enstitüsü’nin 5 yıllık Çift ve Aile Terapisi eğitimini 2017-2022 yılları arasında tamamladı.

2021 yılında Ankara Nobel Tıp Kitapevleri tarafından basılan Bağımlılık Tanı ve Tedavinin Temel Kitabı’nda Pozitif Ödüllendirme Sistemi bölümünün eş yazarlığını yaptı.

Ruh Sağlığında Uzman Kadınlar Derneği (RUHSAK) yürütücü kurul üyesidir. Türk Psikologlar Derneği üyesidir. World Human Relief Derneği üyesi ve gönüllüsüdür.

Klinik pratiğinde ergen, yetişkin ve çiftler ile sistemik ve pragmatik eksperiyental yönelimli çalışmaktadır.

Aldığı Eğitimler:

Uluslararası İlişki ve Aile Çalışmaları Sertifika Programı 2022 Bahar Dönemi ( New York Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi ortak programı)

Psikeİstanbul, Psikanalize Giriş Seminerleri 2021-2022

Uluslararası Travma Çalışmaları Sertifika Programı 2021 Güz Dönemi (New York Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi ortak programı)

Prof Dr Hayrettin Kara, Fenomenolojik Rüya Benliği Eğitim Modeli

İstanbul Psikanaliz Derneği, Psikanalize Giriş Seminerleri

Dr. Yudum Söylemez, Çocuklu Ailelerle Çalışma Tekniği Eğitimi

Prof Dr. Faruk Gençöz, Prof. Dr. Tülin Gençöz, Psikanalize Giriş Eğitimi -1

Dr. Alp Karaosmanoğlu, Şema Terapi

Dr. Ayfer Tümaç, Nöropsikolojik Değerlendirme Eğitimi

Dr. Sibel Erenel, Aile Terapisi

Dr. Emel Stroup, Travma ve Kognitif Terapi

Prof. Dr. Kültegin Ögel , Motivasyonel Görüşme

Prof. Dr. David A. Clark, Yenilikçi Bilişsel Davranışçı Stratejiler

Yrd. Doç. Dr. Mert Akcanbaş, Psikolojik İlkyardım ve Travma Sonrası Stres Bozukluğu Eğitimi

Dr. İlkiz Altınoğlu Dikmeer, Türk Psikologlar Derneği Çocuk Değerlendirme (Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Peabody Resim Kelime Tanıma Testi, Resim Çizme Testleri, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Cümle Tamamlama Testi (Beier), Duygu Durumu Ölçekleri )

Hakkında

Huriye Çevik 1989 yılında İstanbul’da doğdu. Fevziye Mektepleri Vakfı Özel Işık Lisesi’nden 2007 yılında mezun oldu ve İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümünü %100 burslu olarak kazandı. Psikoloji bölümü ile çift ana dal yaptı. İşletme bölümünü birinci olarak... devamını oku

İletişim Bilgilerimiz
  • Adres:Şenlikköy Mahallesi Derya Sokak No:20 Daire 7 Florya / Bakırköy
  • Tel:0212 573 87 19
  • Gsm:0534 820 35 95
  • bilgi@huriyecevik.com.tr
Sosyal Medya
Call Now Button