Bi Çikolata

bi çikolata

Elinde çikolata yerde yediğin çikolataların paketine bakarken kaç defa buldun kendini? Çikolata sihirli değnek gibi olumsuz duyguları ortadan kaldırdı sanki. İçinden çıkamadığında duyguların çikolata yetişiverdi imdadına. Yalnızım, umutsuzum, içimi dökecek kimsem yok diye haykıramadığında sırasıyla evdeki iyi çikolatalarla başlayıp normalde burun kıvıracağın çikolatalara kadar az düşmedin. Yediğin çikolatalar merhem olmadı bu zamana kadar sana, sonrasındaki pişmanlıklar hep baki kaldı. Keşke bu kadar yemeseydim, niye bu kadar çikolata yedim ki ve benzeri.

Dur bak kendine çikolata yemekten daha iyisini yapabilirsin. Pes etme, bir yerden başlamak lazım, bir yerden dokunmak lazım hayata. Es geçtiğin bunca yıl geride kalabilir istersen; istersen de devam eder es geçtiğin yılların sayısı artmaya. Nedir seni bu durduran, hangi düşünceler var aklında.

Ben yapamam, dayanacak gücüm yok, hayatım hep böyle olacak, ve daha bir sürü düşünceler. Zayıf anında gelen bu düşünceler ne kadar doğru? Neler başardın hayatında baksan saymakla bitmez tıpkı başaramadıkların gibi. Nelere dayandın asla dayanamam dediğin bak hala hayattasın demek ki dayanabiliyorsun. Bu düşünceler sardığında kafanın içini çikolata paketlerini açmadan önce o an her şey karanlık/ umutsuz/ çaresiz gibi görünse de kanma. Düşüncelerle savaşabilecek güçtesin. Gelen düşüncenin karşısında şeytanın değil kendi avukatın ol. Durumu dramatize etmek yerine gerçeklik testine tut. Gerçeklik süzgecinden geçirdikten sonra durumu, vakit kaybetme, HAREKETE GEÇ.

Hakkında

Huriye Çevik 1989 yılında İstanbul’da doğdu. Fevziye Mektepleri Vakfı Özel Işık Lisesi’nden 2007 yılında mezun oldu ve İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümünü %100 burslu olarak kazandı. Psikoloji bölümü ile çift ana dal yaptı. İşletme bölümünü birinci olarak... devamını oku

İletişim Bilgilerimiz
  • Adres:Şenlikköy Mahallesi Derya Sokak No:20 Daire 7 Florya / Bakırköy
  • Tel:0212 573 87 19
  • Gsm:0534 820 35 95
  • bilgi@huriyecevik.com.tr
Sosyal Medya
Call Now Button